Moderátoři

POŘAD HOMO ACADEMICUS

Představujeme vám naše skvělé československé moderátorské duo, které řádí v pořadu Homo Academicus.

Moderátoři Leona Vyhnálková a Rasťo Škojec

RASTISLAV (RASŤO) ŠKOJEC

Trochu flegmatik, trochu extrovert, tak trochu Slovák ze světa marketingu.

Pohodlí rodné krajiny vyměnil za možnost bavit lidi pouze a jen tím, že mu nerozumí.

Jeho oblíbený citát je: „A day without sunshine is like, you know, night.“

Jednou, až bude velký, chtěl by se naučit nepokládat hloupé otázky, ale zatím to necháme v rovině toho, že ještě není velký.

Dobře?

LEONA VYHNÁLKOVÁ

Okatá holka s láskou pro humor a vášní pro radost z každého okamžiku. To je naše zvučná inženýrka Lea z FMK, která se většinou za mikrofonem schovává. Studuje Audiovizuální tvorbu se zaměřením na zvukovou skladbu. Ale tentokrát se svému strachu postavila čelem a před mikrofon sama usedla! Je z Olomouce, ale tvarůžky ráda nemá, zato miluje lokální kulturní a hudební scénu, protože sama je součástí tří orchestrů, ve kterých hraje na saxofon a zpívá.

Už teď je pro celý projekt nadšená a my i s ní doufáme, že každá epizoda bude hrát jako vínko!


POŘAD SCIENCE WINE

V pořadu Science Wine se na vás těší moderátoři z Fakulty technologické. Někdy Roman, někdy Káťa, semtam Iva, občas Danda. Ale úplně nejvíc jsou to tihle dva.

Moderátoři Iva a Roman Čermákovi

IVA & ROMAN ČERMÁKOVI

Manželé i kolegové Čermákovi. Před více jak 5 lety spolu rozjeli zlínské Science Café — studnici bezplatné moudrosti v podobě pravidelných populárně vědeckých přednášek pro veřejnost. Roman je polymerní inženýr, akademik, profesor, kytarista a děkan Fakulty technologické, který rád povídá i vyzvídá, protože by nejradši rozuměl všemu. Iva je propagátorka vědy, akademička a bioložka s medovým hlasem a neocenitelnou schopností udržet linku rozhovoru. Ideální kombinace odbornosti, sympatie a ochoty smát se nahlas (a klidně sám sobě) z nich dělá ty nejlepší moderátory vínově vědeckého pořadu Science Wine.


POŘAD AFTER LIFE

Klidná síla, neustálý úsměv na tváři a radost z povídání s lidmi. Taková je naše Klára, která se na vás těší v pořadu After Life.

Moderátorka Klára Elšíková

KLÁRA ELŠÍKOVÁ

Vystudovala žurnalistiku a kulturální studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. V minulosti psala pro Forbes, Marianne nebo A2. Většinou externě, když pracovala například jako manažerka pražského tanečního souboru DOT504, se kterým procestovala Evropu a účastnila se významných divadelních festivalů (Fringe v Edinburghu). V současné době píše pro český server Aktuálně.cz.

Ráda cestuje, poznává nová místa a všechno co k nim patří. Proto žila dva roky v Groningenu a půl roku v Oděse, kde pracovala za barem a učila pod Českým centrem Kyjev češtinu. V roce 2013 vydala u nakladatelství Revolver Revue novelu Zítra už usnu. Ve volném čase chodí do lesa, tančí a cvičí jógu.


POŘAD HUMANS OF FT

Fakulta technologická v sobě skrývá různé formy života. V pořadu Humans of FT je ale nebudeme zkoumat pod mikroskopem, ale u mikrofonu s naší báječnou Dandou.

Moderátorka Daniela Holubářová

DANIELA HOLUBÁŘOVÁ

Známější pod jménem Danda. Aktuálně vládne království jménem Domov, kde se pyšní čerstvým titulem „matka“. Kdysi dřív, když si ještě denně neužívala neexistujícího odpočinku na takzvané (mateřské) dovolené, dělala všelijakou neplechu na propagaci Fakulty technologické UTB. Sem tam pobíhá kolem Zlína s foťákem jako @panidanda. Miluje svého polymerního manžela Radka, samonabíjecí dceru Josefínu, smát se nahlas a dosyta, kvalitní kafe, Norsko a nově taky spánek. Nemiluje nicnedělání.

A ano, je si vědoma toho, že není ideální materiál na mluvení do mikrofonu.


Chcete prozkoumat zákulisí a pikantnosti ze života inspirativních studentů a studentek z UTB? Tak to jste tady správně! Mára a Sara pro vás totiž mají jasný vzkaz: Začíná to UTebe!

SARA SKUBEŇOVÁ & MAREK KOS

Sara a Mára, extrovertní československé duo, které můžeš znát ze sociálních sítích UTB nebo Studentské unie UTB. Sara se kromě toho často objevuje za mikrofonem na univerzitních a studentských akcí jako moderátorka. Mára zas tráví čas psaním příběhů, organizováním eventů a tvorbou marketingových strategií. Co je ale nejvíce spojuje? Láska k letním drinkům také, ale především je to nekonečná zásoba sarkastického humoru.


POŘAD HOMO COSMOPOLITAN

Úžasné koktejly v mezinárodním provedení pro vás bude v pořadu Homo Cosmopolitan míchat velezkušeně Pavel.

Pavel will mix amazing international cocktails for you in Homo Cosmopolitan.

PAVEL KRUTIL

Zlíňák, původním vzděláním učitel češtiny a angličtiny, s praxí z reklamní agentury a několika zlínských rádií. Polovinu své profesní kariéry strávil na UTB, konkrétně na Fakultě multimediálních komunikací, kde se v současnosti stará o mezinárodno a dohlíží na počítačové sítě.  Miluje Linux, New Order, The CureKraftwerk, energii čerpá na kole a uvolňuje při plzeňském pivu a binge watchingu seriálů. Dobře prožitý den je pro něj každý, kdy se naučil něco nového.

A Zlíner, originally a teacher of Czech and English, with work experience from an advertising agency and several Zlín radio stations. He spent half of his professional career at TBU, specifically at the Faculty of Multimedia Communications, where he currently takes care of international affairs and monitors computer networks. He loves Linux, New Order, The Cure and Kraftwerk, gets charged on his bike and discharged enjoying Pilsner beer and binge-watching TV series. For him, a day not lost is every day when he learns some new stuff.