Moderátoři

Představujeme vám naše úžasné moderátorské duo pořadu Homo Academicus.

Moderátoři Adam Utíkal a Adam Komůrka

ADAM UTÍKAL

Potrefený soutěživý blonďák z FMK, který je rád za každou vteřinu smíchu. Než se vydá do svého vysněného světa v Alpách, kde prší káva z nebe, hospůdky nezavírají a fotbalové hřiště je vždy za rohem, rozhodl se věnovat svůj nakažlivý elán Zlínu. Ten sice není jeho rodným městem, ale že jde o srdcovou záležitost je jasné už jen proto, že mu stojí za to sem 7 hodin (!) dojíždět.

A jeho vzkaz akademické půdě? Díky FMKčko za to, že jsi!

A my zase děkujeme, že tu s námi Adam zůstává.

ADAM KOMŮRKA

Kolega a kamarád od Adama, student Digitálního designu na FMK. Doma mu říkali, ať se hlavně v tom podcastu hurónsky nesměje, jak má ve zvyku. Dobře, to úplně nevyšlo.

Pochází z Rýmařova, města všech měst a nechápe lidi, co tam ještě nikdy nebyli. Je to mírumilovný člověk, který však občas dřív mluví než přemýšlí.

Občas z něj tedy vypadnou nepříliš inteligentní otázky, což se rozhodně do univerzitního podcastu hodí.

V pořadu Science Wine se na vás těší moderátoři z Fakulty technologické. Někdy Roman, někdy Káťa, semtam Iva, občas Danda. Ale úplně nejvíc jsou to tihle dva.

Moderátoři Iva a Roman Čermákovi

IVA & ROMAN ČERMÁKOVI

Manželé i kolegové Čermákovi. Před více jak 5 lety spolu rozjeli zlínské Science Café — studnici bezplatné moudrosti v podobě pravidelných populárně vědeckých přednášek pro veřejnost. Roman je polymerní inženýr, akademik, profesor, kytarista a děkan Fakulty technologické, který rád povídá i vyzvídá, protože by nejradši rozuměl všemu. Iva je propagátorka vědy, akademička a bioložka s medovým hlasem a neocenitelnou schopností udržet linku rozhovoru. Ideální kombinace odbornosti, sympatie a ochoty smát se nahlas (a klidně sám sobě) z nich dělá ty nejlepší moderátory vínově vědeckého pořadu Science Wine.