Moderátoři

Představujeme vám naše skvělé československé moderátorské duo, které řádí v pořadu Homo Academicus.

Moderátoři Leona Vyhnálková a Rasťo Škojec

RASTISLAV (RASŤO) ŠKOJEC

Trochu flegmatik, trochu extrovert, tak trochu Slovák ze světa marketingu.

Pohodlí rodné krajiny vyměnil za možnost bavit lidi pouze a jen tím, že mu nerozumí.

Jeho oblíbený citát je: „A day without sunshine is like, you know, night.“

Jednou, až bude velký, chtěl by se naučit nepokládat hloupé otázky, ale zatím to necháme v rovině toho, že ještě není velký.

Dobře?

LEONA VYHNÁLKOVÁ

Okatá holka s láskou pro humor a vášní pro radost z každého okamžiku. To je naše zvučná inženýrka Lea z FMK, která se většinou za mikrofonem schovává. Studuje Audiovizuální tvorbu se zaměřením na zvukovou skladbu. Ale tentokrát se svému strachu postavila čelem a před mikrofon sama usedla! Je z Olomouce, ale tvarůžky ráda nemá, zato miluje lokální kulturní a hudební scénu, protože sama je součástí tří orchestrů, ve kterých hraje na saxofon a zpívá.

Už teď je pro celý projekt nadšená a my i s ní doufáme, že každá epizoda bude hrát jako vínko!

V pořadu Science Wine se na vás těší moderátoři z Fakulty technologické. Někdy Roman, někdy Káťa, semtam Iva, občas Danda. Ale úplně nejvíc jsou to tihle dva.

Moderátoři Iva a Roman Čermákovi

IVA & ROMAN ČERMÁKOVI

Manželé i kolegové Čermákovi. Před více jak 5 lety spolu rozjeli zlínské Science Café — studnici bezplatné moudrosti v podobě pravidelných populárně vědeckých přednášek pro veřejnost. Roman je polymerní inženýr, akademik, profesor, kytarista a děkan Fakulty technologické, který rád povídá i vyzvídá, protože by nejradši rozuměl všemu. Iva je propagátorka vědy, akademička a bioložka s medovým hlasem a neocenitelnou schopností udržet linku rozhovoru. Ideální kombinace odbornosti, sympatie a ochoty smát se nahlas (a klidně sám sobě) z nich dělá ty nejlepší moderátory vínově vědeckého pořadu Science Wine.