After Life

Pořad AFTER LIFE

AFTER LIFE #8 | Nikola Kubišová aneb technologie a věda jsou i pro holky

Nikola Kubišová je absolventkou doktorského studia na Fakultě technologické, kde studovala obor s názvem Technologie makromolekulárních látek. V současné době pracuje v Institutu pro testování a certifikaci ve Zlíně jako auditorka pro zdravotnické prostředky. Proč se rozhodla vystudovat doktorát a co jí bylo hnacím motorem při studiu?

Poslechněte si nejčerstvější podcast z oblasti polymerů a jejich využití v podání Nikoly Kubišové.

AFTER LIFE #7 | Denisa Malinová aneb teoretické předměty mnohdy nemají s realitou nic společného

Praxe, praxe, praxe. To zní z úst Denisy Malinové jako odpověď na otázku, co je v rámci studia nejdůležitější. Denisa nyní pracuje v neziskové organizaci Kamarád Rožnov, která je sociálně terapeutickou dílnou pro lidi s fyzickým a mentálním postižením. Sama Denisa má v rodině osobu s postižením, a proto vždy směřovala k humanitním vědám.

Jak těžké může být oddělit emoce při práci s postiženými osobami? Co ji nejvíce v takové práci naplňuje a proč v obchodě nebo na úřadě pozoruje reakce lidí na mentálně postižené?

Odpovědi zjistíte při poslechu inspirativního rozhovoru s absolventkou Fakulty humanitních studií.

AFTER LIFE #6 | Michal Sklenář z FLKŘ až na Úřad vlády ČR

Michal je úspěšným ředitelem Odboru kontrolních činností na Ministerstvu pro místní rozvoj. Několik let se také věnuje lektorské činnosti, v jejímž rámci přednáší pro veřejnost a státní zaměstnance. V minulosti pracoval jako vedoucí oddělení kontroly státních dotací na Úřadu vlády ČR. Je také jedním ze zakladatelů tzv. Chodbovice (večírku na kolejích).

Jak probíhá kontrola státních dotací, jakým způsobem se řeší protikorupce, proč je pro Michala lidskost na prvním místě a co ho po ránu zaručeně postaví na nohy? To vše a mnohem více se dozvíte v novém podcastu After Life.

AFTER LIFE #5 | Tomáš Novotný aneb z Univerzity Tomáše Bati k firmě Baťa

Pojďme si s naším absolventem Fakulty managementu a ekonomiky zavzpomínat, jaké to bylo studovat na univerzitě za doby „faxové“. Chtěl být Tomáš vždy manažerem? A jaký fuck-up se mu na začátku kariéry stal? Jak zvládá okamžiky, kdy udělá chybu? Jaké hodnoty má firma Baťa a jaké boty je nejlepší si obout do hospody? Chtěli byste vědět, jaký zlozvyk stojí za Tomovým úspěchem?

V dalším díle After Life naše moderátorka Klára vyzpovídala Tomáše Novotného, ředitele maloobchodních prodejen Baťa, kterému jde role manažera tak od ruky, že si na chvíli sám „zmenežoval“ i chod podcastu.

AFTER LIFE #4 | Jana Kaleta má touhu pomáhat a poznávat tajemství skrytá v pohybu

Touha pomáhat lidem byla a pořád je její velkou součástí. Také z tohoto důvodu pracuje v organizaci Za sklem, kde se v současné době profesionálně věnuje práci s lidmi, kteří trpí poruchou autistického spektra. V roce 2018 se stala součástí organizace Tyátr ModroDiv z.s. Postupnými krůčky, od nulové zkušenosti, začala objevovat, jaké neskutečné možnosti mohou existovat při práci s pohybem a vnímáním těla. Díky tomu se začala rozvíjet v pohybových metodách. V těchto dnech dokončuje svůj HANDLE výcvik a po jeho dokončení se naše Jana stane jednou z prvních HANDLE screenerů v České republice.

Pojďte si s námi poslechnout inspirativní rozhovor s absolventkou sociální pedagogiky FHS Janou Kaletou a poznejte, jak dotyky a pohyb mohou léčit.

AFTER LIFE #3 | Pavel Novák se díky PC hrám cítí být svobodný

Tento podcast můžeme nazvat tzv. After Life speciálem. Našim hostem je totiž náš absolvent, Pavel Novák, zakladatel herního a designového studia Polyperfect. Zabývá se vytvářením assetů do her a interaktivních aplikací. A právě jednu takovou interaktivní věc chystá Pavel pro UTB.

Už jste si někdy položili otázku, jaký pocit ve vás hraní her vyvolává a proč hry vůbec hrajete? Má člověk, který hry vytváří, ještě čas nějaké hrát a které z nich pařil Pavel v mládí? Tato zpověď herního designéra vám přinese množství odpovědí a dokonce vám prozradí, jak s tím vším souvisí založení nového studijního programu na FMK.

AFTER LIFE #2 | Zapálený ajťák Jan Pálka

Honza má za sebou více než 15 let úspěšné kariéry v oblasti vývoje desktopových, webových i mobilních aplikací a stál u vzniku zlínské softwarové společnosti Business Logic. Odrazovým můstkem pro něj byla Fakulta aplikované informatiky, kde získal i doktorát.

Jaká byla jeho studentská léta, jaké jsou jeho vize do budoucna a na jakou aplikaci, kterou ve firmě vytvořili, je nejvíc pyšný? Ponořte se do hloubek informatiky a jedniček a nul s dalším rozhovorem v pořadu After Life.

AFTER LIFE #1 | Designérka eko obuvi Eva Klabalová

Evča vystudovala Design obuvi na Fakultě multimediálních komunikací a krom navrhování designu obuvi pro zahraniční firmy vede vlastní značku udržitelné obuvi KAVE, která se vyrábí na původních baťovských strojích, na podešvích z roku 1955 a z nevyužitého a zbytkového materiálu.

Co jí dalo studium na naši univerzitě, jaké byly její začátky podnikání a jak vypadá práce designéra? To a ještě víc se dozvíš v prvním díle nového podcastového pořadu After Life s našimi absolventy.