After Life

Pořad AFTER LIFE

AFTER LIFE #25 | Magdalena Rybová, která získala práci v Job Centru UTB návštěvou asijské restaurace

Magdalena je absolventkou Fakulty managementu a ekonomiky, kde nyní studuje doktorát se zaměřením na marketing. Zároveň pracuje jako referentka firemní spolupráce v univerzitním Job Centru a je členkou akademického senátu.

Jaké to je pořádat seznamovák FAME a proč je podle Magdaleny důležitý dobrý time management? Jak se naučila diplomaticky vystupovat? Je tady nový díl podcastu After Life, ve kterém se mimo jiné dozvíš i to, že získat novou práci můžeš i ve dveřích asijského bistra.

AFTER LIFE #24 | Anna Jakubíková, kterou fascinuje neverbální komunikace a miluje anglický jazyk

Anna vystudovala program Angličtina pro manažerskou praxi na Fakultě humanitních studií. Byla to jen náhoda? Možná, ale rozhodně dobrá. UTB ji připravila na studium v Londýně a v současnosti dělá marketingovou manažerku v olomoucké agentuře RPCS ideas. Kromě angličtiny patří mezi její koníčky i neverbální komunikace.

Co jí na ní fascinuje? Jak díky ní zvládnout nervozitu a co jí nejvíce pomohlo při studium angličtiny? After Life je tu od toho, aby na tyto otázky právě teď odpověděl.

AFTER LIFE #23 | Drahomír Janeček aneb správný údržbář má sedět a číst noviny

Správný údržbář má sedět a číst si noviny a ne někde lítat a pořád něco spravovat. Tím se řídí Drahomír Janeček, absolvent Fakulty aplikované informatiky. Před 20 lety začínal jako servisní technik ve společnosti TEHOS Otrokovice, kde se vypracoval na pozici vedoucího celého technického oddělení. Jeho pracovní náplň je správa, údržba a rozvoj řídících systémů vytápění celého města Otrokovice. Stačila by jeden zkrat a Drahomír může připravit o teplo celé město.

Stalo se to někdy? Proč k práci začal kombinovaně studovat? Co mu studium přineslo a jaký je šéf? Poslechni si nový díl After Life, kde se kromě toho dozvíš i kam ve Zlíně na dobré drinky.

AFTER LIFE #22 | Karolína Zalabáková v rozhovoru s Radomilou Soukalovou (ÚMK)

Karolína Zalabáková, teď už Garguláková, studovala na bakaláři marketingové komunikace na Ústavu marketingových komunikací, poté vystudovala obor produkce a celé studium na Fakultě multimediálních komunikací uzavřela získáním doktorátu Ph.D.

V současné době působí jako produkční filmového studia, kde se také stará o marketing. Karolína pochází ze Zlína a v současnosti žije v Brně. Často spolupracuje se svými bývalými spolužáky jak z oboru marketingových komunikací, tak i z výtvarných a filmových oborů. Ve své praxi zhodnocuje znalosti napříč všemi obory (marketingové komunikace a filmová produkce), což je cílem koncepce na fakultě: kreativní a současně funkční propojení oborů.

Další díl absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikací je venku. A i tentokrát bude plný zajímavostí. Moderátorské úlohy se v tomto případě zhostila Ing. Radomila Soukalová, Ph.D.

AFTER LIFE #21 | Veronika Stodůlková v rozhovoru s Blandínou Šramovou (ÚMK)

Veronika je úspěšná absolventka oboru marketingové komunikace na Fakultě multimediálních komunikací ve Zlíně, která v současnosti zastává funkci Brand Manager v DATART CZ.

V rozhovoru se šarmantní, pozitivně nasměrovanou dámou sršící entuziasmem jsme se společně vrátily do studentských let a udělaly jsme si krátkou bilanci plusů a mínusů studia na Alma mater. Důraz jsme kladly na to, jestli studium adekvátně připravuje absolventa pro praxi v marketingové oblasti a nabídly jsme i nový brand pro Ústav marketingových komunikací.

Víc se dozvíte při poslechu dalšího rozhovoru absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikací. S Veronikou si při kávě povídala doc. PhDr. Blandína Šramová, Ph.D.

AFTER LIFE #20 | Vít Mach v rozhovoru s Pavlou Kotyzovou (ÚMK)

Víťa patří k těm odvážným absolventům, kteří se pustili do vlastního podnikání v oboru, který vystudovali na Fakultě multimediálních komunikací. Jeho životním krédem je: „Stále se posouvat kupředu, v duchu baťovské tradice. Všechno je možné, co chceš, můžeš!“

To je důvod, proč jeho marketingová agentura pomáhá firmám hledat, nalézt a uplatnit svůj potenciál. Je přesvědčen, že základem podnikatelského úspěchu je motivující firemní kultura. S čím pomáhá druhým, to uplatňuje i ve své firmě. Opírá se o nabyté znalosti a dovednosti získané na Ústavu marketingových komunikací Fakulty multimediálních komunikací, kam se rád pro inspiraci s láskou vrací.

Poslechněte si, s jakým nadšením o své práci hovoří v novém rozhovoru absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikací. Moderátorské taktovky se v tomto případě ujala PhDr. Pavla Kotyzová, Ph.D.

AFTER LIFE #19 | Jana Pastyříková v rozhovoru s Romanou Zábojovou (ÚMK)

Jana je úspěšnou absolventkou oboru Marketingové komunikace na Fakultě multimediálních komunikací. V současné době pracuje v destinačním managementu jako manažer oblasti Zlínsko a Luhačovicko, kde pomáhá dělat ze Zlína a okolí oblíbenou destinaci cestovního ruchu pro všechny věkové kategorie.

Jak vzpomíná na svá studentská léta? Jak se k práci v cestovním ruchu dostala? Co ji inspiruje a naplňuje? To všechno, a ještě víc se dozvíte v následujícím podcastu.

To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte v novém díle absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikací. Otázky tentokrát pokládala a o příjemný rozhovor se postarala Mgr. Romana Zábojová, Ph.D.

AFTER LIFE #18 | Roman Zámečník a Jan Sedloň v rozhovoru s Martinem Kazíkem (ÚMK)

Roman je spoluzakladatelem Marketingové agentury YYY, která buduje inspirativní značky, a dále také platformy Hedepy, která zprostředkovává online psychoterapie. Honza působil jako brandový a eventový manažer ve firmách jako je Red Bull a Footshop a dnes působí na volné noze a své klienty zakázky si vybírá sám. Honza taky úzce spolupracuje se streetartovým umělcem Davidem Strauzzem, se kterým založili Galerie Mega.

Roman i Honza s těmito aktivitami začali již v době studia a i kvůli tomu ani jeden z nich své studium na Fakultě multimediálních komunikací nedokončil. Na univerzitní půdu se však oba pravidelně vracejí a formou přednášek předávají své zkušenosti s praxe současným studentům.

Na to, co Honzovi s Romanem dalo jejich studium, když to nebyl titul, se jich v tomto netradičním pokračování absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikací ptal Mgr. Martin Kazík.

AFTER LIFE #17 | Kamila Gamalová v rozhovoru s Marcelou Göttlichovou (ÚMK)

Kamča věří, že život by měl být pestrý a měl by se žít naplno, čemuž odpovídají i její profesní zkušenosti. Vždy se snaží, aby pro ni práce byla zároveň koníčkem. Nejvíce si užívá projekty, kde má možnost rozvíjet lidský talent a potenciál, propojit aktéry napříč různými obory, organizacemi, případně i národnostmi a následně společně pracovat na inovativních řešeních rozvíjejících naši společnost a podnikatelské prostředí. Vystudovala marketingové komunikace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde nyní působí i jako pedagog. Její druhou alma mater je IDRAC – International School of Management ve francouzském Lyonu, kde získala titul MBA v oboru Business a Management.

Má řadu zkušeností s řízením mezinárodních projektů, organizováním kulturních a vzdělávacích akcí, participačním rozpočtem a celkově s projekty zaměřenými na rozvoj měst. Od roku 2010 působí jako projektový manažer Mezinárodního festivalu outdoorových filmů ve Zlíně. Zde rovněž pomáhala zakládat dnes již tradiční akci pro všechny kreativní duše s názvem Pecha Kucha Night Zlín. Mezi její nejvýznamnější mezinárodní projekty patří projekty spadající pod OP URBACT III, kde působí jako vedoucí expert a má na starosti odborné vedení a poradenství městům při přenosu dobré praxe na nejrůznější témata spojená s inovativním rozvojem měst.

Ale není to jenom práce, co naplňuje Kamčin život. Miluje cestování, a proto dlouhou dobu žila v zahraničí (Kanada, Francie atd.), kde vedle pracovních a studijních zkušeností ráda poznávala nová prostředí se všemi jejich specifiky. Získané poznatky pak následně zúročuje ve své práce.

O tom všem a možná i o něčem víc si v tomto novém díle absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikací Kamča povídala s PaedDr. Marcelou Göttlichovou, tak se připravte na pořádnou dámskou jízdu!

AFTER LIFE #16 | Tomáš Bartko v rozhovoru s Tomášem Šulou (ÚMK)

Tomáš je absolvent Ústavu marketingových komunikací v kombinované formě bakalářského studia. Na fakultě začínal jako student Audiovizuální tvorby (obor střih) už v roce 2009, ale nakonec přesedlal právě na marketingovou komunikaci. Po studiu pár let pracoval v oboru jako grafik, ale rozhodl se posunout z oboru a založil si v Uničově vlastní kavárnu. Start Kafe NAPROTI se odehrával v čase tvrdého kovidového lockdownu.

Jak náročné je začít podnikat v covidu? Co si odnese absolvent marketingových komunikací do kavárnického života? Jakou radu do života by dal čerstvému studentovi na ÚMK? Na to vše se v tomto díle absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikací vyptával PhDr. Tomáš Šula, Ph.D.

AFTER LIFE #15 | Lucie Podsedníková v rozhovoru s Martinou Juříkovou (ÚMK)

Lucka Podsedníková je jedinečným důkazem, jak se dá marketing skvěle dělat drobným českým producentům na dálku, a to třeba z ostrova Menorca či jiných vzdálených končin. Je také ztělesněním úcty a lásky k přírodě, pokory a radostného života ve work-life balance. Přišla nám povyprávět o tom, zda ji k tomu všemu vedly Cvičky Onlajn nebo jiný z řady klientů, jak se jí takto žije a samozřejmě o spoustě dalších zajímavých věcí.

Nového dílu absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikací se tentokrát v roli moderátorky zhostila Ing. Martina Juříková, Ph.D.

AFTER LIFE #14 | Jan Machalka v rozhovoru s Michalem Stránským (ÚMK)

Jan Machalka v roce 2021 absolvoval na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně obor Marketingové komunikace. Během svých zdárných studií proslul jako světoběžník, který hned třikrát využil možnost vycestovat v rámci programu Erasmus. O svých zkušenostech s cestováním, předcházejícím administrativním procesem, ale i o tom, jak své zkušenosti využil pro svou následující kariéru, vypráví v našem podcastu. Mistrně se při tom vyhýbá všem pokusům moderátora zatáhnout jej do filosofické debaty.

O lehké filozofování se snažil a moderátorského pultíku se v dalším z absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikací chytil Mgr. Michal Stránský, Ph.D.

AFTER LIFE #13 | Soňa Danihelová v rozhovoru s Tomášem Ryglem (ÚMK)

Soňa Danihelová je digitální marketérka s duší kreativce. Aktuálně se věnuje on-line marketingu a tvorbě obsahu na sociální sítě. Ve volném čase maluje a kreslí. Její krásné malby byly jedním z obsahů našeho rozhovoru. Bavili jsme se také o tom, jak spojit koníček s prací. Jak sama říká: „Umenie je pre mňa spôsob, akým sa snažím pozerať na svet srdcom, nie očami, a v tom je moja najväčšia vášeň a inšpirácia.“

Mikrofonu a role moderátora se v tomto pokračování absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikací ujal Ing. Tomáš Rygl.

AFTER LIFE #12 | Marek Adamík v rozhovoru s Radimem Bačuvčíkem (ÚMK)

Marek Adamík je asi jediným absolventem oboru Marketingová komunikace, který má doktorát z religionistiky. Kromě toho v průběhu let vydal už dvě sbírky básní a sám pracuje jako editor pro knižní nakladatelství. Komunikace je jeho denním chlebem, ovšem jeho práce je dosti vzdálená běžné představě toho, čím se obvykle živí absolventi tohoto oboru.

O tom, co znamená pro svět komunikace propojení různých oblastí, kterými se studijně či pracovně zabýval, mluví Marek v dalším díle absolventských podcastů Fakulty multimediálních komunikacíIng. Radimem Bačuvčíkem, Ph.D.

AFTER LIFE #11 | Venda Gregorovičová a Šárka Michalíková v rozhovoru s Evou Gartnerovou (ÚMK)

Venda Gregorovičová a Šárka Michalíková jsou absolventkami magisterského studia na Ústavu marketingových komunikací. Již za studií se naplno věnovaly organizaci a propagaci kulturních akcí především v rámci KOMAGu. Dneska využívají nabité marketingové know-how, aby obohatily oblast kultury. Šárka v Krajské galerii ve Zlíně a Venda přímo na půdě Fakulty Multimediálních komunikací UTB.

Jak česká a kulturní sféra funguje právě v oblasti marketingu a komunikace a jaké předměty či projekty možná nasměřovaly jejich současné zaměření a pracovní pozice? A co jim naopak při studiu chybělo?

Dejte si podcast o tom, jak je krásné dělat marketing kultury, umění a designu v podaní Mgr. Evy Gartnerové, Ph.D. a jejich dvou milých respondentek.

AFTER LIFE #10 | Marek Nieslanik v rozhovoru s Milanem Banyárem (ÚMK)

Za ty roky, co tady přednáším, se Zlín stal mým druhým domovem a kvůli super studentům, kolegům a kamarádům se sem vždy rád vracím. Jedním z mých dobrých kamarádů je i Marek Nieslanik, kterého znám od jeho studentských let, takže výběr absolventa pro rozhovor byl pro mě jasná volba.

Marek je kreativním ředitelem agentury Fairy Tailors. Obdivuju ho nejen za jeho pozitivní přístup k životu, ale i za to, že tak, jak naplno žije, tak také naplno pracuje a pro své klienty dokáže udělat i nemožné, o čemž svědčí množství jeho pracovních úspěchů. S Markem jsme zavzpomínali na jeho studentská léta, přiblížil nám svou práci v agentuře, ale také jsme se pobavili o našem společném projektu do předmětu REKLAMA 1, v rámci kterého se studenty připravoval kampaň pro konkrétního klienta (jméno klienta je zatím tajné…). Díky němu si studenti mohli vyzkoušet teorii přímo v praxi, za což mu velmi pěkně děkuju.

Jaké to je stát na druhé straně „barikády“ v pozici pedagoga, jak vnímá současné studenty ÚMK v porovnání s obdobím, kdy byl studentem on, proč se vyplatí studovat tento obor a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím podcastu, ve kterém PhDr. Milan Banyár, PhD. vyzpovídal Marka Nieslanika.

AFTER LIFE #9 | Jaroslava Blažková v rozhovoru s Eliškou Káčerkovou (ÚMK)

Když do dveří vkročí Jaroslava Blažková, vkročí s ní i vlna obrovské energie. Vůbec ji nezmenšuje malý neposeda v kočárku, ani bříško, které značí další brzký přírůstek do rodiny. Jsem ráda, že Jaruška s natáčením podcastu neváhala. Je pro mě totiž symbolem ženy, která dokáže žít měsíce „v kufru“, vydobýt si své místo ve zběsilém marketingovém světě a při tom všem mít stále srdce otevřené pro společensky zodpovědné projekty. Poslechněte si, že se to vše dá skloubit i s hromadou rodinných radostí…

V rámci letošních oslav „Dvacet let FMK“ si Ústav marketingových komunikací připravil speciální várku podcastů přímo z jejich kreativní půdy. Jeho vyučující a pedagogové si vybrali své oblíbené absolventy a vzniklo z toho moc zajímavé povídaní. V tom prvním si vedoucí ústavu Mgr. Eliška Káčerková, Ph.D. pozvala Jaroslavu Blažkovou.

AFTER LIFE #8 | Nikola Kubišová aneb technologie a věda jsou i pro holky

Nikola Kubišová je absolventkou doktorského studia na Fakultě technologické, kde studovala obor s názvem Technologie makromolekulárních látek. V současné době pracuje v Institutu pro testování a certifikaci ve Zlíně jako auditorka pro zdravotnické prostředky. Proč se rozhodla vystudovat doktorát a co jí bylo hnacím motorem při studiu?

Poslechněte si nejčerstvější podcast z oblasti polymerů a jejich využití v podání Nikoly Kubišové.

AFTER LIFE #7 | Denisa Malinová aneb teoretické předměty mnohdy nemají s realitou nic společného

Praxe, praxe, praxe. To zní z úst Denisy Malinové jako odpověď na otázku, co je v rámci studia nejdůležitější. Denisa nyní pracuje v neziskové organizaci Kamarád Rožnov, která je sociálně terapeutickou dílnou pro lidi s fyzickým a mentálním postižením. Sama Denisa má v rodině osobu s postižením, a proto vždy směřovala k humanitním vědám.

Jak těžké může být oddělit emoce při práci s postiženými osobami? Co ji nejvíce v takové práci naplňuje a proč v obchodě nebo na úřadě pozoruje reakce lidí na mentálně postižené?

Odpovědi zjistíte při poslechu inspirativního rozhovoru s absolventkou Fakulty humanitních studií.

AFTER LIFE #6 | Michal Sklenář z FLKŘ až na Úřad vlády ČR

Michal je úspěšným ředitelem Odboru kontrolních činností na Ministerstvu pro místní rozvoj. Několik let se také věnuje lektorské činnosti, v jejímž rámci přednáší pro veřejnost a státní zaměstnance. V minulosti pracoval jako vedoucí oddělení kontroly státních dotací na Úřadu vlády ČR. Je také jedním ze zakladatelů tzv. Chodbovice (večírku na kolejích).

Jak probíhá kontrola státních dotací, jakým způsobem se řeší protikorupce, proč je pro Michala lidskost na prvním místě a co ho po ránu zaručeně postaví na nohy? To vše a mnohem více se dozvíte v novém podcastu After Life.

AFTER LIFE #5 | Tomáš Novotný aneb z Univerzity Tomáše Bati k firmě Baťa

Pojďme si s naším absolventem Fakulty managementu a ekonomiky zavzpomínat, jaké to bylo studovat na univerzitě za doby „faxové“. Chtěl být Tomáš vždy manažerem? A jaký fuck-up se mu na začátku kariéry stal? Jak zvládá okamžiky, kdy udělá chybu? Jaké hodnoty má firma Baťa a jaké boty je nejlepší si obout do hospody? Chtěli byste vědět, jaký zlozvyk stojí za Tomovým úspěchem?

V dalším díle After Life naše moderátorka Klára vyzpovídala Tomáše Novotného, ředitele maloobchodních prodejen Baťa, kterému jde role manažera tak od ruky, že si na chvíli sám „zmenežoval“ i chod podcastu.

AFTER LIFE #4 | Jana Kaleta má touhu pomáhat a poznávat tajemství skrytá v pohybu

Touha pomáhat lidem byla a pořád je její velkou součástí. Také z tohoto důvodu pracuje v organizaci Za sklem, kde se v současné době profesionálně věnuje práci s lidmi, kteří trpí poruchou autistického spektra. V roce 2018 se stala součástí organizace Tyátr ModroDiv z.s. Postupnými krůčky, od nulové zkušenosti, začala objevovat, jaké neskutečné možnosti mohou existovat při práci s pohybem a vnímáním těla. Díky tomu se začala rozvíjet v pohybových metodách. V těchto dnech dokončuje svůj HANDLE výcvik a po jeho dokončení se naše Jana stane jednou z prvních HANDLE screenerů v České republice.

Pojďte si s námi poslechnout inspirativní rozhovor s absolventkou sociální pedagogiky FHS Janou Kaletou a poznejte, jak dotyky a pohyb mohou léčit.

AFTER LIFE #3 | Pavel Novák se díky PC hrám cítí být svobodný

Tento podcast můžeme nazvat tzv. After Life speciálem. Našim hostem je totiž náš absolvent, Pavel Novák, zakladatel herního a designového studia Polyperfect. Zabývá se vytvářením assetů do her a interaktivních aplikací. A právě jednu takovou interaktivní věc chystá Pavel pro UTB.

Už jste si někdy položili otázku, jaký pocit ve vás hraní her vyvolává a proč hry vůbec hrajete? Má člověk, který hry vytváří, ještě čas nějaké hrát a které z nich pařil Pavel v mládí? Tato zpověď herního designéra vám přinese množství odpovědí a dokonce vám prozradí, jak s tím vším souvisí založení nového studijního programu na FMK.

AFTER LIFE #2 | Zapálený ajťák Jan Pálka

Honza má za sebou více než 15 let úspěšné kariéry v oblasti vývoje desktopových, webových i mobilních aplikací a stál u vzniku zlínské softwarové společnosti Business Logic. Odrazovým můstkem pro něj byla Fakulta aplikované informatiky, kde získal i doktorát.

Jaká byla jeho studentská léta, jaké jsou jeho vize do budoucna a na jakou aplikaci, kterou ve firmě vytvořili, je nejvíc pyšný? Ponořte se do hloubek informatiky a jedniček a nul s dalším rozhovorem v pořadu After Life.

AFTER LIFE #1 | Designérka eko obuvi Eva Klabalová

Evča vystudovala Design obuvi na Fakultě multimediálních komunikací a krom navrhování designu obuvi pro zahraniční firmy vede vlastní značku udržitelné obuvi KAVE, která se vyrábí na původních baťovských strojích, na podešvích z roku 1955 a z nevyužitého a zbytkového materiálu.

Co jí dalo studium na naši univerzitě, jaké byly její začátky podnikání a jak vypadá práce designéra? To a ještě víc se dozvíš v prvním díle nového podcastového pořadu After Life s našimi absolventy.